Informácie o nás

Ing. Zdeněk Friedrich

S deťmi pracuje už od roku 1973, kedy popri štúdiu začal vo svojom voľnom čase pôsobiť ako pioniersky vedúci na II. ZDŠ v Piešťanoch. Po presťahovaní sa do Trnavy, už ako otec dvoch detí pracoval ako rušňovodič a na XV. ZŠ Limbová viedol až do roku 1988 pioniersky oddiel a súčasne aj športový krúžok stolného tenisu. Od roku 1990 až dodnes pôsobí ako usporiadateľ a hlavný vedúci v detských letných táboroch usporiadaných odborovou organizáciou v mieste pracoviska. V roku 1995 pracoval so svojou skupinou ako hlavný vedúci aj pre CK CEVARM.

V roku 2007 vydal cez nakladateľské centrum Slovenského skautingu knihu „LETNÉ TÁBORY, Príprava, hry, legislatíva a činnosti“ a v priebehu februára 2008 vydáva svoju druhú knihu s táborovou tematikou – TÁBORY – Bezpečnosť pri hrách a činnostiach, o ktorej hovorí, že by mala byť v každej rodine so školopovinnými deťmi s ohľadom na ich hry a činnosti.

V roku 2008 zakladá firmu Z. Friedrich - školenia pracovníkov detských táborov a po dohode začína od apríla vykonávať školenia v priestoroch RS Oliwa-club Trenčianska Teplá. V roku 2009 rozširuje svoje školenia i na priestory mimo RS Oliwa a v tomto trende bude pokračovať i v budúcnosti.

Po splnení podmienok akreditácie, získava dňom 1.4.2011 od Ministerstva školstva AKREDITÁCIU pre ďalšie vzdelávanie, čím sa všetky školenia nami organizované stávajú Akreditované s pôsobnosťou pre celú SR!

CIEĽOM tohto webu je oboznámiť čo najširšiu verejnosť s tým, čo musí organizátor a súčasne aj každý vedúci či animátor vedieť preto, aby deti, ktoré mu boli rodičmi zverené budú skutočne v rukách ľudí, ktorí nielen chcú, ale ktorí majú predovšetkým odborné vedomosti a zručnosti vrátane platnej legislatívy preto, aby s deťmi vykonávali iba tie činnosti, ktoré im legislatíva dovoľuje,pre ktoré majú odbornosť a ktoré budú vykonávať podľa platných bezpečnostných postupov (plávanie, streľba, lezenie, trampolína, cyklistika, tobogány či iné vodné atrakcie, zorbing a ďalšie a ďalšie.)

História projektu

Tomuto projektu predchádzala myšlienka čo najrýchlejšie dokázať rozšíriť informácie o vlastných skúsenostiach a činnostiach s organizáciou detských zotavovacích akcií. Najskôr to bola iba e-mailová podoba, po vzniku spolupráce s kolegom Ing. Ľudovítom Vargom nasledovala prvá stránka www.skoleniatabory.wz.cz a dnes je tu nová prezentácia spustená za veľkej podpory kolegu Ing. Andreja Škvarku. Bez pomoci oboch kolegov by som nemohol dospieť do štádia, kedy môžete tento web na vlastné oči čítať.

Preto im aj touto cestou ďakujem za ochotu a pomoc, ktorú mi poskytli.

Naši užívatelia

Cieľovými užívateľmi tejto stránky sú všetky vekové kategórie, ktoré sa aktívne zaujímajú o voľno časové aktivity a činnosti detí. Práve pre túto skupinu sú určené všetky informácie, ktoré neodmysliteľne patria k deťom a detským táborom. Nájdu tu vždy to, čo budú pre svoju činnosť potrebovať a verím, že práve preto budú túto stránku pravidelne navštevovať za účelom nájdenia rady alebo pomoci.